Načítám

Bükfürdo – jméno pro golfový relax

Datum konání: 10. - 14. dubna 2017
Autor: ON - Martin

Maďarsko je lázeňskou velmoci Evropy a již staří Římané toho využívali plnými doušky. Maďarské lázeňské městečko Bük nabízí jedinečnou kombinaci golfu a odpočinku na jednom jediném místě, a proto se do tohoto resortu rok co rok vracíme. V celém Maďarsku je to jediné golfové hřiště, které je přímo spojeno s lázněmi v kterých najdete přírodní léčivé prameny, saunový svět,bazény a další lázeňské vychytávky. V této zemi nejdeme jen kolem 20 golfových hřišť a údajně se zde nachází 3000 golfistů. O to více tyto hřiště využívají cizinci. Ne jinak je to i v případě Bükfürdo a jeho 18-jamkového hřiště s názvem Birdland.

Samotné hřiště je zasazeno v okolí hotelu a hřiště tvoří soustava vodních nádrží, které lemují téměř polovinu jamek. Nulové převýšení, krátké přechody mezi jamkami, až na výjimky dobře čitelné jamky. A právě kvůli množství vody a rákosí toto hřiště nepovažuji vůbec za jednoduché. Hřiště má již své nejlepší roky z a sebou a v současné době chybí lepší péče o greeny a fairway, ale při pohledu na zasazení hřiště, kvalitní hotel, jídlo a wellness, to těm Maďarům tak nějak rok co rok odpustíme. Například Marshalla jsem zde za několik návštěv potkal jen jednou, a to když mi k mému pobavení chtěl prodat nalezené míče, kterých je tady opravdu dost a doporučuji si vzít do bagu hoooodně rezervních míčů. Název Birdland pochopíte večer, kdy se nad celým hřištěm snáší tisíce a tisíce různých ptačích druhů a vy si na terase připadáte jako v hororu „Ptáci“od klasika Hitchkoka.

U jídla bych se rád zastavil. Myslím, že jsem projel téměř celou Evropu a v některých zemích i dlouhodobě žil, ale s klidným svědomím říkám, že Maďarská kuchyně je v Top 3 Evropy. Tolik čerstvé zeleniny, dokonalé spojení chuti si prostě nenechte ujít. Ať si dáte cokoliv, bude vám téměř vždy chutnat. I ten obyčejný Langoš chutná prostě jinak.

A ne jinak je tomu i v hotelu Greenfield, kde v rámci pobytu máte „all inclusive“ pobyt. Prosím, neplést si to s názvy Ultra, Soft, Mega a podobně znějících „inclusive“ některých cestovek v letních destinacích, kde vždy dostanete to samé a chutná to všechno nějak stejně. Toto maďarské „inclusive“ se skládá ze snídaně od 7 do 10, oběd je mezi 12 – 14, coffe break od 14:00 – 18:00 a večeře potom od 18 – 22. Na výběr je z několika úžasných jídel, příloh, sýrů, netradiční zeleniny (například nakládané papriky se zelím), ovoce, desertů apod. Mňam už nebudu dále psát, mám opět chuť na něco dobrého. Takže opravdu ochutnejte vše. K tomu je podáváno vynikající maďarské víno a celkem slušné pivo co hrdlo ráčí. Prosím nepřehnat to! Golf na druhý den bývá potom hodně náročný.

Cestu doporučuji vést přes Bratislavu a pak to stočit do Rakouska. Bük se totiž nachází jen pár kilometrů od hranic s Rakouskem. A právě cesty v Rakousku jsou přece jenom v o dost lepší kvalitě. Pro lepší orientaci si do mobilu stáhněte zdarma navigaci Sygic, která je zdarma a je dokonalá.

Takže shrnutí:
Jestli chcete pár dnů žít v následujícím denním rytmu: snídaně – golf – lázně – večeře – víno, tak si napište jedno místo „Bükfurdo„.

S úctou

ON – Martin

Přihlášení
Propozice
Výsledky
Galerie