Načítám

OLOMOUC - SOUBOJ PÁRŮ

Datum konání: 28.9. - 29.9.2017
Autor: ON - Martin

Další z míst, ke kterým mám srdeční záležitost. Možná i tím, že jsem témeř rok mohl žít v tomto nádherném moravském městě, které má v sobě vše na co si člověk vzpomene. Ani velké, ani malé, velikostí a počtem obyvatel tak akorát. Vysoké školy, dobrý dojezd, usměvaví lidé (zvláště ženy jsou zde jiné, opravdu jiné, ale to je na jiné vyprávění).

A o počasí zde mohu říct jedinou historku. Hrál jsem zde jeden rok hokej a jezdilo nás ze severu plné auto a střídali jsme se v řízení. Od dubna do konce září jezdili v šortkách a žabkách, a to přesto, že u nás pršlo jak z konve a teplota kolem 10 stupňů. Lidé si ťukali na čelo co jsme to za blázny a my vždy jen říkali, jedeme přece do Olomouce, tam neprší. A opravdu, jestli mohu o některé oblasti říct, že tam svítí slunce a neprší, tak právě o Olomouci. Ono ten konec Hruhého Jeseníku opravdu ty dešťové mraky umí nepustit. Vždy jak jsme vyjeli za Lipník tak to vše začalo…slunce, bez větru, jen a jen pohoda...

AA co golf? To je v Olomouci Véska…ideální název pro tento region…Véska… Golfový areál je zasazen právě na úbočí posledního kopce nádherně nad Olomoucí, kousek od Svatého Kopečku a místní nádherné ZOO. 2 devítky, z níž každá je jiná a má něco do sebe. První se hraje dolu do údolí a končí až před branami ranče pana Langera (bývalého ministra, který ke svým milionům přišel jen a jen dřinou a poctivou prací, však taky to jde vidět…:) a každá jamka je svým způsobem hodně netradiční. To druhá devítka, která se hraje směrem do kopce je nádherná a celá se odehrává na místních loukách a v totálním tichu. A až budete hrát na greenu 14, anebo bude stát na odpališti jamky číslo 15, ukáže se vám Olomouc a celá Haná v plné své kráse.

Když k tomu připočtu nádherné zázemí s hotelem a velmi dobrou kuchyní, není co tomuto resortu vytknout. Upřimně tam jezdím strašně, ale strašně rád. A hrát zde tentokrát budeme dvojice proti sobě (je jedno jaké...manželské, kamarádské, milenecké, neznámé, prostě jen a jen dvojice, které se o sebe mohou vždy opřít, tak jak v životě)

Takže shrnutí: Golf resort Olomouc má tyto atributy: málo lidí, ticho, nádherný hotel, slušné pivo. Zde opravdu vypnu a domů potom jedu plný energie.

S úctou

ON – Martin

Přihlášení
Propozice
Výsledky
Galerie